apartmány uprostřed nedotčené přírody

Penzion
U Panského dvora

Volně stojící, nově postavená stavba s číslem popisným 1. Parkování na soukromém neoploceném parkovišti. Součástí penzionu je hostinec se studenou kuchyní a velká místnost pro pořádání společenských akcí. Budova je dvoupodlažní, má k dispozici 2 apartmány nacházející se v 1. NP.

2apartmány k dispozici

WiFi

v celém objektu

Voda

z vlastní vrtané studny

Vytápění

tepelným čerpadlem

Lokalita

obec Čermná
zjistit více

Obec Čermná

Obec Čermná v Plzeňském kraji, byla údajně založena již ve 12. století, kdy zde docházelo k rýžování zlata v Srbickém potoce. První zmínka o obci Čermná je z r. 1233 (tehdy pod názvem Czirmnuves) kdy jí vlastnil župan Vitla ze Staňkova (Witla ze Stancowic) sídlící na hrádku Lacembok (Lanzenbach).

Malá obec Čermná má rozhodně velkou sousedskou soudržnost a během celého roku se zde konají mnohé akce, např.: masopust, sáňkyáda, taneční zábavy, akce pro děti i důchodce, cykloturistický výlet po okolí, drakyáda, vánoční turnaj ve stolním tenise, rozsvěcení vánočního stromu.

Na novém sportovním hřišti se konají turnaje ve fotbalu a nohejbalu, sbor dobrovolných hasičů s vlastní ruční koňskou stříkačkou z roku 1876 vystupuje na různých hasičských soutěžích. Čermná se též účastní, případně sama pořádá, každoroční setkání obyvatel všech obcí Čermná z celé republiky.

Kam na výlet

V obci Čermná se nachází vyhlídková věž, která z výšky 2,5 m nabízí výhled na vrcholky Českého lesa nebo Šumavy. Asi 4 km jižně od Čermné (mezi obcemi Srbice a Těšovice) se nachází různě tvarované kamenné útvary zvané Srbické Stonehenge. Kameny různých tvarů a velikostí uspořádané do staveb lemují zdejší pole a cestu. Tři zapálení nadšenci chtěli tuto krajinu něčím zpestřit a tak do krajiny postupně začlenili navezené velké kameny. Každá stavba má svůj význam – například kameny, které připomínají Stonehenge, jsou prý bránou z jedné strany do pekla, z druhé strany do nebe.

V obci Koloveč, vzdálené 6 km, je k navštívení Muzeum techniky a řemesel.

Prastará pověst říká o 6 km vzdálené zřícenině hradu Lacembok, který vznikl jako opevněné sídlo zřejmě v druhé polovině 13. století a byl vypálen při dobývání husitskými vojsky, že z hradní studny vedla tajná chodba do hlohovského kostela. Možná do ní páni z Lacemboku stihli před husitskými vojsky ukrýt poklad nedozírné hodnoty.

Za obcí Staňkov můžete navštívit vyhlídkovou věž Puclice. Pokud dojedete do Horšovského Týna, vzdáleného asi 15 km od Čermné, můžete vystoupat na rozhlednu Šibeniční vrch, ze které se vám naskytne pohled na blízké okolí Horšovského Týna, na pásmo Českého lesa a Šumavu. Pro zachovalost svých historických památek je Horšovský Týn již od roku 1953 městskou památkovou rezervací, za návštěvu jistě stojí hrad a zámek.